okrótce opowiem co ciekawego jest w grodzie. Przez północne okna pałacu widać dach tajemniczej gildii w której urzędują ludzie o niezwykłych umiejętnościach. Nauczą cię wiedzy której nie uczą na uczelniach żadnego grodu... Na przeciw pałacu znajduje się czytelnia. Są tu zwoje pergaminów na których latami skrzętnie zapisywano wszelkie opowieści. Warto tam zajrzeć i poczytać niektóre z nich. Od strony wież pałacowych znajduje się tawerna. Tawerna jest ulubionym miejscem bardów. Tylko tu możesz ich znaleść. Na lewo od wejścia głównego miasta znajdziesz galerię gdzie wystawione są graficzne prace.

Pokażę wam również okolicę wokół grodu. A oto i stara lecz aktualna mapa. Na południowy zachód od Evilstone rozciągają się skąpane w słońcu Smocze Stoki. Od południa na wschód ciągnie się kolejne pasmo górskie zwane Wilczymi Skałami, oddzielone od grodu przez rzekę Enolę, której odnogi dają życie tutejszej faunie i florze. Natomiast góry są bogate w zapierające dech w piersiach krajobrazy, obfitują w różnorodną roślinność oraz zwierzynę. Między wzniesieniami znajdziecie miejsce na spoczynek po trudach wędrówki - dwa piękne stawy ulokowane na wysokościach. Nie brak tu też miejsc owianych legendami, jak na przykład słynna Wilcza Skała czy też Szkarłat. Jeśli wybierzecie się na szlak, trzymajcie się oznaczeń, bo biada temu kto zboczy z drogi. W tym czasie pochłoną go góry i zajmie miejsce wśród umartwionych dusz nawiedzających o zmroku ten malowniczy zakątek.

Ku przestrodze, nigdy nie zapuszczajcie się na południowy stok Skalistego Wierchu, gdyż miejsce to zdradliwie ukształtowane, godne co najmniej wybornego alpinisty, lecz i dla takich zamknięte. U podnóża góry rozciąga się bowiem teren wilków, których nie brak w tych stronach, lecz tu ich azyl i nam, ludziom, nie wolno go zakłócać. Nigdy nie zapuszczajcie się także w przełęcz na południowy wschód od stawu Studnia Dusz, gdyż tam dom niedźwiedzi. Ostrożność zachowujcie również na brzegiem owego akwenu wodnego, bo jak jego nazwa sugeruje, kryje on głębię błękitnej otchłani, która wchłonęła już wiele ludzkich istnień. Omijajcie grupę gór na wschód od Szkarłatu, znanych tylko przez kłusowników i zwanych przez nich potocznie Dziczyzna. Pełno tu dzikich zwierząt, lecz to ludzie stanowią zagrożenie największe w tym miejscu. Teren ten zamknięty i przeznaczony do polowań. Przede wszystkim jednak nigdy nie zbaczajcie ze szlaku.

czytelnia galeria tawerna alchemik zamek